For more extensive artist's bio, articles and list of exhibitions, visit artist(s) website(s). Many of the images displayed on this site are copyrighted, and are used here only for purposes of education or critical review. All rights are reserved by the artists who created the works referenced herein.

Painting is silent poetry, and poetry is painting that speaks. Simonides

Ledün Nasır


Born in Tarsus - Turkey in 1950
Education in Istanbul GTİ.
 Tarsus da doğdu yüksek öğrenimini İstanbul da G.T.İ.A de yaptı. Uzun yıllar sürdürdüğü resim çalışmalarını ilk kez 1993 yılında sergileyen sanatçı eserlerinde içsel zenginliğini temaların kurgusuna taşıdığı gibi duygu ve düşüncelerin olgunlaşmış saf halini biraz daha ben yorumuyla belirli öğelerde kullanarak ritim eşliğinde zaman ve mekan kaygısı düşünmeden, suretlere yüklemiştir. Bunu yaparken görmezlikten gelenlere göndermeler yaparak yaşamın içinde yer alan vurdum duymazlığı, rehin alınmış benlikleri iterek, düşünebilirliği ve içsel sorguyu çerçeve dışına taşırmak suretiyle karşısındakini etkilemiştir. 

   

 Ledün Nâsır, birçok kişisel ve karma sergi açmıştır. Sanatçının ödülleri olduğu gibi dış ülkelerde eserleri vardır. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (U.P.S.D) üyesi olon sanatçı halen çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir.ÖDÜLLER 

   

 2008 Nuri İyem Sergilenmeye Değer Ödülü 

 2008 Laleler ve Heykeller Tasarım Ödülü 

 2007 Kasdav Jüri Özel Ödülü 

 2007 Nuri İyem Sergilenmeye Değer


No comments:

Followers

Blog Archive

Labels

Related Posts with Thumbnails